کریمه اهل بیت شفیعه روز جزا

کریمه اهل بیت شفیعه روز جزا

در میان فرزندان امام کاظم (ع) بعد از امام رضا (ع) کسی در شرافت و فضیلت همسنگ و همتای فاطمه معصومه (س) نمی باشد. در شان و جلالت و فضیلت او همین بس که امام صادق (ع) درباره این بانوی بزرگوار فرمود: «بانویی از فرزندان من در آن جا دفن خواهد شد که فاطمه دختر موسی نام دارد و با شفاعت وی همه شیعیان وارد بهشت می شوند.»

بزرگداشت دکتر احمد احمدی امروز برگزار می شود

بزرگداشت دکتر احمد احمدی امروز برگزار می شود

مراسم بزرگداشت استاد حوزه و دانشگاه دکتر احمد احمدی با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و سازمانهای مختلف توسط خانه اندیشمندان علوم انسانی و سازمان سمت برگزار می شود.

کد مطلب: 617 | تاریخ مطلب: 11/07/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در مراسم معرفی سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در خمین مطرح شد؛

طرح خانه موزه امام راحل در خمین تهیه شد

طرح خانه موزه امام راحل در خمین تهیه شد

معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) گفت: طرح خانه موزه امام راحل تهیه شده و با تامین منابع اعتباری آن از طرف دولت عملیات اجرایی آن سال آینده آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، حجت الاسلام  علی کمساری روز سه شنبه در آیین معرفی سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در خمین گفت: بیت امام (ره) در خمین به منظور معرفی شخصیت امام راحل قابلیت تبدیل به خانه موزه را دارد.
معاون فرهنگی و هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) تصریح کرد : محوریت این خانه موزه در روایت زندگی و شخصیت پدر امام خمینی(ره) و امام راحل برای بازدیدکنندگان است تا آنان به ویژه بازدیدکنندگان خارجی با ویژگی های شخصیتی امام راحل و کارکردهای بیت تارخی بنیانگذار جمهوری اسلامی آشنا شوند.
معاون فرهنگی و هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) اظهار داشت: خانه موزه به مجموعه فرهنگی و هنری بیت متصل می شود و در این مجموعه نیز موزه تخصصی با استفاده از هنر چندرسانه ای،فناوری جدید و اشیا تاریخی راه اندازی می شود.
حجت الاسلام کمساری با بیان اینکه بیت امام راحل باید محور توسعه پایدار شهرستان شود، گفت: صنعت گردشگری و جذب گردشگر خارجی از عوامل مهم توسعه پایدار است و این مکان تاریخی و معنوی ظرفیت جذب گردشگران داخلی و خارجی را دارد.
وی تاکید کرد: رویکرد سیاست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) براساس ارایه خدمت به مردم خمین توسط برگزاری فعالیت های فرهنگی و هنری در این مکان است.
معاون فرهنگی و هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) افزود: بیت تاریخی و معنوی امام راحل باید با حضور مردم به ویژه جوانان و تشکل های مردمی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی برگزار شود.
دکتر کمساری ادامه داد: مسئولان شهرستان از ظرفیت منحصربه فرد گردشگری بیت امام راحل برای ایجاد اشتغال استفاده کنند.
امام جمعه خمین نیز در مراسم معرفی سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در خمین گفت: گفت: ساده زیستی بنیانگذار انقلاب اسلامی همواره مورد توجه آزادی خواهان جهان است.
حجت الاسلام سید علی حسینی پور افزود: انقلاب اسلامی باعث اقتدار ایران شده است و نظام اسلامی از این اقتدار برای ایجاد صلح استفاده می کند.
وی تاکید کرد: انقلاب های زیادی در تاریخ جهان رخ داده اما انقلاب اسلامی ایران که برخاسته از قیام امام حسین(ع) است مقتدرترین انقلاب است.
فرماندار خمین نیزدر این مراسم گفت: بیت تاریخی امام راحل در این شهرستان در سال های اخیر محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است.
احمد طهرانی افزود: یکی از پیام های مهم انقلاب اسلامی مقوله فرهنگی است و فعالیت بیت تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف می تواند این مکان را معرفی و به پایگاه فرهنگی تبدیل کند.
در این مراسم حجت الاسلام سید جواد رضوی  به عنوان سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام راحل در خمین معرفی و از زحمات حجت الاسلام  علیرضا مرودشتی  رئیس سابق موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) در خمین تقدیر شد.
بیت تاریخی امام خمینی (ره) با قدمتی بیش از 200 ساله از بناهای مهم گردشگری خمین است که ماهیت چهارهسته ای دارد و بر خلاف معماری خانه های سنتی ایرانی، هیچ کدام از حیاط ها نقش مرکزی ندارد. 
این بیت تاریخی در محله سه پل شهر خمین و در شمال رودخانه این شهر واقع و به شماره ‎ 1746در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

نگاه راهبردی امام خمینی و مقام معظم رهبری به وحدت حوزه و دانشگاه

نگاه راهبردی امام خمینی و مقام معظم رهبری به وحدت حوزه و دانشگاه

نگاه راهبردی امام خمینی و مقام معظم رهبری به وحدت حوزه و دانشگاه/ بیست وهفتم آذرماه، روز شهادت آیت الله محمد مفتح، روز وحدت حوزه و دانشگاه است. امری که امام خمینی از آغازین روزهای حضور اجتماعی خود آن را مورد عنایت خویش قرار داده و تا آخرین کلام های خود در وصیت نامه سیاسی الهی بر آن تأکید کرده است.