کریمه اهل بیت شفیعه روز جزا

کریمه اهل بیت شفیعه روز جزا

در میان فرزندان امام کاظم (ع) بعد از امام رضا (ع) کسی در شرافت و فضیلت همسنگ و همتای فاطمه معصومه (س) نمی باشد. در شان و جلالت و فضیلت او همین بس که امام صادق (ع) درباره این بانوی بزرگوار فرمود: «بانویی از فرزندان من در آن جا دفن خواهد شد که فاطمه دختر موسی نام دارد و با شفاعت وی همه شیعیان وارد بهشت می شوند.»

بزرگداشت دکتر احمد احمدی امروز برگزار می شود

بزرگداشت دکتر احمد احمدی امروز برگزار می شود

مراسم بزرگداشت استاد حوزه و دانشگاه دکتر احمد احمدی با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و سازمانهای مختلف توسط خانه اندیشمندان علوم انسانی و سازمان سمت برگزار می شود.

کد مطلب: 615 | تاریخ مطلب: 07/07/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

آغاز ششمین سال تدریس خارج فقه و نهمین سال تدریس خارج اصول توسط سید حسن خمینی

آغاز ششمین سال تدریس خارج فقه و نهمین سال تدریس خارج اصول توسط سید حسن خمینی

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، به نقل از جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود صادقی از شاگردان آیت الله سید حسن خمینی در صفحه اینستاگرامی خود با انتشار این تصاویر نوشت:  امروز، هفتم مهر نود و هفت، درس خارج فقه و اصول استاد بزرگوارمان حاج حسن آقای خمینی آغاز شد. ششمین سالی است که ایشان خارج فقه می گویند و خاج اصول شان، نُه ساله شده است. 
حکایت ما حکایت طفل گریزپایی است که زمزمه محبت، جمعه ها هم بر سرِ درس می نشاندش! دُرُست وسط درس، وقتی به مناسبت، این شعر#حافظِ جان را می خواند: "یک قصه بیش نیست غم عشق وین عجب
کز هر زبان که می‌شنوم نامکرر است"

داشتم به این فکر می کردم که بزرگواری و محبت ایشان باعث شده که ما درباره ایشان به رابطه ای فراتر از استاد و شاگردی بیندیشیم و این احادیث "مکرر" فقهی و اصولی در نظر "نامکرر" بیاید.

پ.ن 
هزار نکته باریکتر ز مو این جاست
نه هر که سر بتراشد قلندری داند

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

نگاه راهبردی امام خمینی و مقام معظم رهبری به وحدت حوزه و دانشگاه

نگاه راهبردی امام خمینی و مقام معظم رهبری به وحدت حوزه و دانشگاه

نگاه راهبردی امام خمینی و مقام معظم رهبری به وحدت حوزه و دانشگاه/ بیست وهفتم آذرماه، روز شهادت آیت الله محمد مفتح، روز وحدت حوزه و دانشگاه است. امری که امام خمینی از آغازین روزهای حضور اجتماعی خود آن را مورد عنایت خویش قرار داده و تا آخرین کلام های خود در وصیت نامه سیاسی الهی بر آن تأکید کرده است.