فصلنامه اندیشه سیاسی در اسلام به ایستگاه شانزدهم رسید

فصلنامه اندیشه سیاسی در اسلام به ایستگاه شانزدهم رسید

شانزدهمین شماره فصلنامه اندیشه سیاسی در اسلام توسط پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی، وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، با مقالات متنوع منتشر شد.

کتاب آینده اسلام به نقد گذاشته می شود

کتاب آینده اسلام به نقد گذاشته می شود

کتاب « آینده اسلام» اثر جان اسپیوزیتو با حضور آقایان دکتر سید احمد موثقی، دکتر علی مرشدی زاد، دکتر سید صدر الدین موسوی و مترجم کتاب آقای مهدی امینی در پژوهشکده امام خمینی(س)و انقلاب اسلامی به نقد گذاشته می شود.

کد مطلب: 609 | تاریخ مطلب: 04/07/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

همزمان با حوزه علمیه نجف؛

​سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه امام خمینی(س) در نجف اشرف آغاز شد

 ​سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه امام خمینی(س) در نجف اشرف آغاز شد

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی از اساتید جدید این مدرسه علمی در سال تحصیلی جاری است که با استقرار در نجف به تدریس کفایه الاصول و قواعد فقهیه خواهد پرداخت/ دروس سید علی خمینی در شهر نجف از اول ربیع الاول و پس از تعطیلات اربعین آغاز خواهد شد.

سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه امام خمینی(س) در نجف اشرف همزمان با حوزه علمیه نجف آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) به نقل از جماران، مدرسه علمیه امام خمینی در مجموعه فرهنگی و علمی شامل بیت تاریخی، دفتر و کتابخانه امام خمینی درنجف اشرف که سال گذشته به بهره برداری رسید، امسال دومین سال تحصیلی خود را آغاز می کند.

آخرین روزهای سال تحصیلی گذشته و آخرین جلسات کلاس های درس مدرسه امام خمینی قدّس سرّه در نجف اشرف در ذی القعده بود. این مدرسه از روز دهم ذی القعده ١٤٣٩ مطابق با ٩٧/٥/٢ تعطیلات تابستانی حوزه را آغاز کرد که این امر تا سیزدهم محرم ١٤٤٠ مطابق با ٩٧/٧/١ ادامه داشت و اینک از 14 محرم درب های مدرسه امام خمینی به روی اساتید و طلاب جهت شروع سال تحصیلی جدید باز شد.

در این مدرسه اساتید و طلاب به تدریس و تحصیل دروس حوزوی از مقدماتی تا خارج می پردازند. همچنین تدریس فلسفه و برخی درسهای دیگر و نیز برخی از آثار امام خمینی مانند اسرارالصلوه در کنار سایر دروس رایج، از دیگر ویژگی های مدرسه علمی امام خمینی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی از اساتید جدید این مدرسه علمی در سال تحصیلی جاری است که با استقرار در نجف به تدریس کفایه الاصول و قواعد فقهیه خواهد پرداخت.

سفر موقت سید علی خمینی به نجف برای مدت محدود و بهره برداری از حوزه علمیه نجف و تبیین نظرات امام در این مدرسه و هم چنین به جهت استفاده از فضای معنوی بارگاه امیر المومنین(ع) است که خود از سنّت های  دیرپای روحانیون بوده است.                                                                                                                  

مجموعه مدرسه و کتابخانه حضرت امام خمینی در نجف اشرف همه روزه از ساعت 7 الی 21 دایر خواهد بود. کتابخانه این مجموعه هم اکنون شامل ده هزار جلد کتب حوزوی و علمی به زبانهای عربی، فارسی و اردو و مرتبط با شبکه رایانه ای تخصصی نور حوزه علمیه قم است و افزایش کتابهای علمی و تخصصی حوزوی تا پنجاه هزار جلد از دیگر برنامه های این کتابخانه خواهد بود.

در سال تحصیلی گذشته روزانه حدود 40 کلاس درس در مقاطع مختلف تدریس می شد که از مقدمات تا سطح عالی و خارج فقه و اصول را در بر می گرفت.

یکی از دروس منحصر بفرد در مدرسه امام خمینی در نجف اشرف درس مبانی رجالی علمایی همچون مرحوم آیت الله العظمی بروجردی، مرحوم آیت الله العظمی امام خمینی و مرحوم آیت الله العظمی سید ابوالقاسم خوئی و برخی مبانی رجالی دیگر توسط استاد  دُریاب نجفی بود که مورد استقبال علما و طلاب نجف قرار گرفت و در شبکه های اجتماعی به طور همزمان پخش می شد.

فایل صوتی این مباحث رجالی و دیگر مباحث مدرسه امام خمینی موجود است و علاقه مندان می توانند به کانال مدرسه و سایت نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در نجف به آدرس http://najaf.imam-khomeini.ir مراجعه کنند.  دروس سید علی خمینی در  شهر نجف از اول ربیع الاول و پس از تعطیلات اربعین آغاز خواهد شد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

امام خمینی و عزاداری امام حسین(ع)

امام خمینی و عزاداری امام حسین(ع)

امام خمینی و عزاداری امام حسین(ع) / امام به طرز نشستن در مجالس سوگواری اهل بیت و گوش دادن به وعظ واعظ یا روضه روضه خوان، و گریستن به هنگام شنیدن مصایب شهدای کربلا به همه نشان دادند که «فرهنگ عاشورا» را باید پاس داشت و حریم آن را نگاه داشت...