سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

تلاش های علمی باقرالعلوم علیه السلام در سال های پایانی قرن اول هجری قمری، تجدید حیاتی برای جهان اسلام بود. شرایط سیاسی جامعه آن روز، فرصتی برای نشر علوم اهل بیت علیهم السلام به آن حضرت می داد. بخش بزرگی از روایاتی که اینک در دست ماست، از آن حضرت نقل شده است تا آنجا که در تاریخ می خوانیم: «از فرزندان امام حسن و امام حسین علیهماالسلام آنچه در زمینه تفسیر، کلام، فتوا و احکام حلال و حرام از آن حضرت نقل شده از کس دیگری صادر نشده است.» این مجموعه جامع و کاملِ علوم اسلامی، پایه های استواری بود که بنای محکم و فراگیر مکتب غنی شیعه بر آن بنا شد.

دستاورد های هنر انقلاب اسلامی

دستاورد های هنر انقلاب اسلامی

میزگرد «دستاورد های هنر انقلاب اسلامی» درصدد است روند شکل گیری هنر انقلاب، خصوصیات و عناصر آن و موضوعات و سوژه های مرتبط با آن را واکاوی نماید. یکی از مهم ترین محورهای این میزگرد وضعیت فعلی هنر انقلاب است و تلاش شده که به این سوال پاسخ داده شود که آیا می توان گفت با فاصله گرفتن از سال های پر شور انقلاب، هنر انقلاب اسلامی کم رنگ شده یا به حاشیه رانده شده است؟ و یا بالعکس همچنان زنده و پویاست؟ و سرانجام اینکه هنر انقلاب اسلامی چگونه باید باشد تا در افق فردا ماندگار شود.

کد مطلب: 554 | تاریخ مطلب: 15/05/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

موسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی(ره) اصفهان برگزار می نماید؛

فراخوان دومین جشنواره استانی تئاتر«روح الله» (تئاتر صحنه ای، خیابانی و بخش ویژه کودک و نوجوان)

فراخوان دومین جشنواره استانی تئاتر«روح الله» (تئاتر صحنه ای، خیابانی و بخش ویژه کودک و نوجوان)

موسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی(ره) اصفهان به منظور پاسداشت ارزش های امام راحل، دومین جشنواره تئاتر روح الله را در بخش های: تئاتر صحنه ای ، خیابانی و تئاتر کودک و نوجوان در بخش ویژه را برگزار می نماید.

موسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی(ره) اصفهان دومین جشنواره استانی تئاتر«روح الله» (تئاتر صحنه ای، خیابانی و بخش ویژه کودک و نوجوان) برگزار می نماید. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در متن این فراخوان آمده است:  امام خمینی(ره) ودیعه خداوند سبحان در زمان‌ ما بود. حجت خدا برما و نشانه‌ی عظمت الهی، قانون مدار نظم در زندگی فردی و اجتماعی، شاگرد صدیق، مومن و مخلص مکتب نبوی بود. سادگی و بی پیرایگی و استغنای ذاتی، شخصیت آن زاهد وارسته را در مرتبه ای از ارتقاء قرار می دهد  که هرگز تن به آرایش خویشتن با پدیده های رنگارنگ و چشمگیر اهل دنیا نمی سپارد. موسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی(ره) اصفهان به منظور پاسداشت ارزش های آن بزرگ مردالهی، دومین جشنواره تئاتر روح الله را در بخش های : تئاتر صحنه ای ، خیابانی و تئاتر کودک و نوجوان  در بخش ویژه  را برگزار می نماید.

اهداف:

اشاعه و ترویج اندیشه و سیره  عملی حضرت امام خمینی(ره) همچنین گرامی داشت مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

موضوعات جشنواره :

موضوع اصلی جشنواره اندیشه امام خمینی(ره) است هنرمندان می توانند علاوه بر پرداختن مستقیم به شخصیت امام راحل و سایر موضوعات با محوریت اندیشه و سیره عملی حضرت امام خمینی(ره) از قبیل :وحدت، آزادی و آزادگی، صلح، اندیشه حکومتی، مردم سالاری، وصیت نامه امام خمینی(ره)، ساده زیستی، اعتدال ، اخلاق و کرامت انسانی، عدالت، عبادت، امام و دفاع مقدس، امام و انقلاب اسلامی، امام و خانواده ، امام وجوانان ، شخصیت زن ، استکبار ستیزی ، قانون مداری  ، عقل گرایی، امید به آینده، مبارزه با تحجر وخرافات، تربیت، هنر وهنرمندان، نماز وقران، بسیج وتفکر بسیجی ،شهید وشهادت ،  توسل  وتمسک  به اهل بیت  عصمت  وطهارت (ع)  و  موضوعات مشابه اقدام به ارسال اثر نمایند.

ستاد جشنواره اعلام می دارد:

ارتباط آثار ارسالی با موضوعات فراخوان بر عهده ستاد برگزاری است. همچنین این ستاد آمادگی خود را جهت مشاوره موضوعی بصورت حضوری و تلفنی اعلام می دارد. علاقمندان می تواننداز آثار موجود در کتابخانه تخصصی نگارستان امام خمینی(س) و پرتال امام خمینی(س) به آدرس www.imam.khomeini.irاستفاده نمایند.

 بخش های جشنواره :

        الف- تئاتر صحنه ای                       ب- تئاتر خیابانی                             ج- بخش ویژه :کودک و نوجوان (غیر رقابتی )

شرایط شرکت در جشنواره :

-        شرکت در جشنواره برای عموم آزاد می باشد

-        تکمیل فرم مشخصات کارگردان همراه با مجوز کتبی نویسنده الزامی است .

-        به آثار برگزیده که بیش از یک نویسنده داشته باشد تنها یک جایزه اهداء می گردد.

-          تکمیل فرم ثبت نام توسط کارگردان به منزله ی پذیرش مقررات جشنواره خواهد بودومسئولیت پاسخگویی به هرگونه ادعای حقوقی و حقیقی در زمینه مالکیت اثر ( نویسنده و کارگردان) ارائه شده به عهده متقاضی است.

-        موسسه تنظیم ونشرآثار امام خمینی(ره)حق استفاده  فرهنگی و انتشار آثار منتخب را با ذکر نام پدیدآورنده اثر به هر عنوان برای خود محفوظ می داند.

-        ستاد جشنواره از پذیرش آثار شرکت کننده در بخش صحنه ای و خیابانی نخستین جشنواره تئاتر«روح الله»  معذور است.

(استفاده از آثاردر بخش مسابقه نمایشنامه نویسی بلا مانع است).

-متون ارسالی در دو بخش صحنه ای  و نمایشنامه نویسی صرفا در یک  بخش مورد ارزیابی قرار می گیرد.

جوایز:

به برگزیدگان در بخش های کارگردانی، نویسندگی ، بازیگری ، طراحی صحنه و لباس ، بروشور و پوستر، نور و موسیقی تندیس ، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهداء می گردد.

الف- تئاتر صحنه ای     از مبلغ30/000/000 ریال     تا      50/000/000 ریال

ب - تئاتر خیابانی      از  مبلغ  20/000/000 ریال    تا   30/000/000ریال

     (حداقل 4 اجرا )

- بخش ویژه :کودک و نوجوان از مبلغ  30/000/000 ریال   تا    50/000/000ریال

( حداقل 3 اجرا )

لازم به ذکر است مبلغ کمک هزینه جشنواره براساس نفرات گروه ، کیفیت نمایش های راه یافته و براساس نظر هیئت داوران تقدیم می گردد.

همچنین نمایش های موفق و برگزیده جهت اجرای عمومی در استان اصفهان و استانهای همجوارمورد حمایت قرار می گیرند.

آثار برگزیده به جشنواره صاحبدلان معرفی می گردد.

مدارک لازم:

علاقمندان به شرکت در جشنواره با مراجعه به آدرسwww.imam-khomeini-isf.ir ضمن تکمیل فرم تقاضا ،  چکیده سوابق ، عکس ، تصویر کارت ملی کارگردان ، خلاصه نمایشنامه همراه با فایل word   و  pdf با فونت 14 یا 16یک رو بارگذاری نمایند.

تقویم اجرایی جشنواره :

 آخرین مهلت ارسال متن به دبیرخانه  97/7/1

اعلام نتایج متون      97/8/1

بازبینی نمایش های منتخب 97/10/1 لغایت97/10/25 

زمان برگزاری جشنواره 23 لغایت 26 بهمن 1397 خواهد بود.

لازم به ذکر است :

 در طول برگزاری جشنواره کارگاههای آموزشی با حضور اساتید ارزنده کشور و استان برگزار خواهد شد.

 دبیرخانه جشنواره تئاتر روح الله           

آدرس دبیرخانه: اصفهان – میدان فیض- نگارستان امام خمینی(ره)

کد پستی:  8165633131 

تلفن:  9- 36615558 031

  info@imam-khomeini-isf.irایمیل :  

وب سایت:   www.imam-khomeini-isf.ir


. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حج

حج

... این اجتماعِ حج از امور بسیار سیاسی اسلام است، که تمام طبقات مستطیع- که هر جای ایران اسلامی هستند، هر جای ممالک اسلامی هستند- جمع بشوند در هر سال در یک محلی؛ چند تا مجتمع بکنند؛ بنشینند مطالبشان را بگویند؛ بنشینند رفع اشکالاتشان را بکنند. یک همچو مجلس هایی که اسلام درست کرده، مثل حج، هیچ قدرتی نمی‏تواند درست بکند، هیچ قدرتی. همه ممالک اسلامی و سران ممالک اسلامی جمع بشوند که نیم میلیون جمعیت را یک جایی ببرند، نخواهند موفق شد...