کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)منتشر شد

کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)منتشر شد

کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره) در چهار بخش " کلیلت و مفاهیم"، " مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین"، "عنایت و هدایت از منظر امام خمینی(ره)" و " تطبیق و مقایسه دیدگاه صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)" از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)- معاونت پژوهشی دفتر قم- منتشر شد.

دیدار شهردار تهران با یادگار امام

دیدار شهردار تهران با یادگار امام

پیروز حناچی، شهردار تهران با حضور در جماران با یادگار امام دیدار کرد+ گزارش تصویری

کد مطلب: 554 | تاریخ مطلب: 15/05/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

موسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی(ره) اصفهان برگزار می نماید؛

فراخوان دومین جشنواره استانی تئاتر«روح الله» (تئاتر صحنه ای، خیابانی و بخش ویژه کودک و نوجوان)

فراخوان دومین جشنواره استانی تئاتر«روح الله» (تئاتر صحنه ای، خیابانی و بخش ویژه کودک و نوجوان)

موسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی(ره) اصفهان به منظور پاسداشت ارزش های امام راحل، دومین جشنواره تئاتر روح الله را در بخش های: تئاتر صحنه ای ، خیابانی و تئاتر کودک و نوجوان در بخش ویژه را برگزار می نماید.

موسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی(ره) اصفهان دومین جشنواره استانی تئاتر«روح الله» (تئاتر صحنه ای، خیابانی و بخش ویژه کودک و نوجوان) برگزار می نماید. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در متن این فراخوان آمده است:  امام خمینی(ره) ودیعه خداوند سبحان در زمان‌ ما بود. حجت خدا برما و نشانه‌ی عظمت الهی، قانون مدار نظم در زندگی فردی و اجتماعی، شاگرد صدیق، مومن و مخلص مکتب نبوی بود. سادگی و بی پیرایگی و استغنای ذاتی، شخصیت آن زاهد وارسته را در مرتبه ای از ارتقاء قرار می دهد  که هرگز تن به آرایش خویشتن با پدیده های رنگارنگ و چشمگیر اهل دنیا نمی سپارد. موسسه تنظیم ونشرآثارامام خمینی(ره) اصفهان به منظور پاسداشت ارزش های آن بزرگ مردالهی، دومین جشنواره تئاتر روح الله را در بخش های : تئاتر صحنه ای ، خیابانی و تئاتر کودک و نوجوان  در بخش ویژه  را برگزار می نماید.

اهداف:

اشاعه و ترویج اندیشه و سیره  عملی حضرت امام خمینی(ره) همچنین گرامی داشت مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

موضوعات جشنواره :

موضوع اصلی جشنواره اندیشه امام خمینی(ره) است هنرمندان می توانند علاوه بر پرداختن مستقیم به شخصیت امام راحل و سایر موضوعات با محوریت اندیشه و سیره عملی حضرت امام خمینی(ره) از قبیل :وحدت، آزادی و آزادگی، صلح، اندیشه حکومتی، مردم سالاری، وصیت نامه امام خمینی(ره)، ساده زیستی، اعتدال ، اخلاق و کرامت انسانی، عدالت، عبادت، امام و دفاع مقدس، امام و انقلاب اسلامی، امام و خانواده ، امام وجوانان ، شخصیت زن ، استکبار ستیزی ، قانون مداری  ، عقل گرایی، امید به آینده، مبارزه با تحجر وخرافات، تربیت، هنر وهنرمندان، نماز وقران، بسیج وتفکر بسیجی ،شهید وشهادت ،  توسل  وتمسک  به اهل بیت  عصمت  وطهارت (ع)  و  موضوعات مشابه اقدام به ارسال اثر نمایند.

ستاد جشنواره اعلام می دارد:

ارتباط آثار ارسالی با موضوعات فراخوان بر عهده ستاد برگزاری است. همچنین این ستاد آمادگی خود را جهت مشاوره موضوعی بصورت حضوری و تلفنی اعلام می دارد. علاقمندان می تواننداز آثار موجود در کتابخانه تخصصی نگارستان امام خمینی(س) و پرتال امام خمینی(س) به آدرس www.imam.khomeini.irاستفاده نمایند.

 بخش های جشنواره :

        الف- تئاتر صحنه ای                       ب- تئاتر خیابانی                             ج- بخش ویژه :کودک و نوجوان (غیر رقابتی )

شرایط شرکت در جشنواره :

-        شرکت در جشنواره برای عموم آزاد می باشد

-        تکمیل فرم مشخصات کارگردان همراه با مجوز کتبی نویسنده الزامی است .

-        به آثار برگزیده که بیش از یک نویسنده داشته باشد تنها یک جایزه اهداء می گردد.

-          تکمیل فرم ثبت نام توسط کارگردان به منزله ی پذیرش مقررات جشنواره خواهد بودومسئولیت پاسخگویی به هرگونه ادعای حقوقی و حقیقی در زمینه مالکیت اثر ( نویسنده و کارگردان) ارائه شده به عهده متقاضی است.

-        موسسه تنظیم ونشرآثار امام خمینی(ره)حق استفاده  فرهنگی و انتشار آثار منتخب را با ذکر نام پدیدآورنده اثر به هر عنوان برای خود محفوظ می داند.

-        ستاد جشنواره از پذیرش آثار شرکت کننده در بخش صحنه ای و خیابانی نخستین جشنواره تئاتر«روح الله»  معذور است.

(استفاده از آثاردر بخش مسابقه نمایشنامه نویسی بلا مانع است).

-متون ارسالی در دو بخش صحنه ای  و نمایشنامه نویسی صرفا در یک  بخش مورد ارزیابی قرار می گیرد.

جوایز:

به برگزیدگان در بخش های کارگردانی، نویسندگی ، بازیگری ، طراحی صحنه و لباس ، بروشور و پوستر، نور و موسیقی تندیس ، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهداء می گردد.

الف- تئاتر صحنه ای     از مبلغ30/000/000 ریال     تا      50/000/000 ریال

ب - تئاتر خیابانی      از  مبلغ  20/000/000 ریال    تا   30/000/000ریال

     (حداقل 4 اجرا )

- بخش ویژه :کودک و نوجوان از مبلغ  30/000/000 ریال   تا    50/000/000ریال

( حداقل 3 اجرا )

لازم به ذکر است مبلغ کمک هزینه جشنواره براساس نفرات گروه ، کیفیت نمایش های راه یافته و براساس نظر هیئت داوران تقدیم می گردد.

همچنین نمایش های موفق و برگزیده جهت اجرای عمومی در استان اصفهان و استانهای همجوارمورد حمایت قرار می گیرند.

آثار برگزیده به جشنواره صاحبدلان معرفی می گردد.

مدارک لازم:

علاقمندان به شرکت در جشنواره با مراجعه به آدرسwww.imam-khomeini-isf.ir ضمن تکمیل فرم تقاضا ،  چکیده سوابق ، عکس ، تصویر کارت ملی کارگردان ، خلاصه نمایشنامه همراه با فایل word   و  pdf با فونت 14 یا 16یک رو بارگذاری نمایند.

تقویم اجرایی جشنواره :

 آخرین مهلت ارسال متن به دبیرخانه  97/7/1

اعلام نتایج متون      97/8/1

بازبینی نمایش های منتخب 97/10/1 لغایت97/10/25 

زمان برگزاری جشنواره 23 لغایت 26 بهمن 1397 خواهد بود.

لازم به ذکر است :

 در طول برگزاری جشنواره کارگاههای آموزشی با حضور اساتید ارزنده کشور و استان برگزار خواهد شد.

 دبیرخانه جشنواره تئاتر روح الله           

آدرس دبیرخانه: اصفهان – میدان فیض- نگارستان امام خمینی(ره)

کد پستی:  8165633131 

تلفن:  9- 36615558 031

  info@imam-khomeini-isf.irایمیل :  

وب سایت:   www.imam-khomeini-isf.ir


. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره)

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره)

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره) یکی از اساسی ترین دغدغه های امام خمینی که تا آخر عمر مبارکشان همواره پا برجا بوده و در وصیت نامه مبارکشان (در بند "و") در باره چگونگی فعالیت و نگاه به آن تذکر دادند، موضوع دانشگاه است. باور به اهمیت دانشگاه و ضرورت نقش آفرینی و حضور تاثیر گذار در کشور یکی از مهمترین بخش از نگاه امام به موضوع دانشگاه و دانشگاهیان است. امام راحل در این باره می فرماید: مقدرات این مملکت دست این دانشگاهی هاست ؛ و از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین بشود. با عنایت به اینکه جامع ترین نگاه در باره دانشگاه از سوی امام مطرح شده و باز خوانی این اندیشه می تواند بهترین راهکار برای ادامه فعالیتهای این نهاد فرهنگی باشد. در این ویژه نامه که با عنوان دانشگاه مستقل ازدیدگاه امام خمینی منتشر شده است، مطالبی ارزنده با موضوعاتی مانند بازخوانی دغدغه امام در موضوع دانشگاه ، اهمیت دانشگاه، جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان، دانشگاه مستقل ، استقلال دانشگاه تبیین شده است.