سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

تلاش های علمی باقرالعلوم علیه السلام در سال های پایانی قرن اول هجری قمری، تجدید حیاتی برای جهان اسلام بود. شرایط سیاسی جامعه آن روز، فرصتی برای نشر علوم اهل بیت علیهم السلام به آن حضرت می داد. بخش بزرگی از روایاتی که اینک در دست ماست، از آن حضرت نقل شده است تا آنجا که در تاریخ می خوانیم: «از فرزندان امام حسن و امام حسین علیهماالسلام آنچه در زمینه تفسیر، کلام، فتوا و احکام حلال و حرام از آن حضرت نقل شده از کس دیگری صادر نشده است.» این مجموعه جامع و کاملِ علوم اسلامی، پایه های استواری بود که بنای محکم و فراگیر مکتب غنی شیعه بر آن بنا شد.

دستاورد های هنر انقلاب اسلامی

دستاورد های هنر انقلاب اسلامی

میزگرد «دستاورد های هنر انقلاب اسلامی» درصدد است روند شکل گیری هنر انقلاب، خصوصیات و عناصر آن و موضوعات و سوژه های مرتبط با آن را واکاوی نماید. یکی از مهم ترین محورهای این میزگرد وضعیت فعلی هنر انقلاب است و تلاش شده که به این سوال پاسخ داده شود که آیا می توان گفت با فاصله گرفتن از سال های پر شور انقلاب، هنر انقلاب اسلامی کم رنگ شده یا به حاشیه رانده شده است؟ و یا بالعکس همچنان زنده و پویاست؟ و سرانجام اینکه هنر انقلاب اسلامی چگونه باید باشد تا در افق فردا ماندگار شود.

کد مطلب: 549 | تاریخ مطلب: 11/05/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

مدیر تیم ملی فوتبال امید

استیلی: حضور یادگار امام (س) در مراسم بدرقه نشان از توجه شان به ورزش دارد/ امیدوارم به المپیک برویم

استیلی: حضور یادگار امام (س) در مراسم بدرقه نشان از توجه شان به ورزش دارد/ امیدوارم به المپیک برویم

مدیر تیم ملی فوتبال امید می گوید حضور حجت الاسلام و المسلمین در مراسم بدرقه و تجلیل از کاروان ایران انگیزه ورزشکاران را بالا برده و در عین حال نشان از توجه یادگار امام (س) به ورزش دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) مراسم بدرقه کاروان ایران به بازی های آسیایی جاکارتا تحت الشعاع حضور آیت الله سید حسن خمینی برگزار شد. او در این مراسم اسامی تعدادی از ورزشکاران ایران در رشته های مختلف را نام برد و اعلام کرد که منتظر درخشش آن ها در بازی های آسیایی است تا مانند تیم ملی فوتبال دل مردم شاد شود.

حمید استیلی، مدیر تیم ملی فوتبال امید نیز به همراه بازیکنان ایران در این مراسم حاضر بود. او و تیمش زودتر از کاروان ایران به جاکارتا می روند تا چهار روز زودتر از مراسم افتتاحیه نخستین مسابقه خود را مقابل عربستان برگزار کنند.

استیلی ضمن تشکر از یادگار امام (س) به خاطر حضور در مراسم بدرقه گفت: حاج سید حسن آقا خیلی لطف داشتند و در این مراسم شرکت کردند. حضور او انگیزه ورزشکاران را بالا برد. او قبلا ثابت کرده که یک ورزشکار و ورزش دوست تمام عیار است. در مراسم بدرقه اطلاعاتش را در همه رشته ها به رخ کشید. مهم ترین قسمت از این برنامه صحبت های یادگار امام(س) بود که روی تک تک ورزشکاران اثر گذاشت و همه آن ها برای درخشش در این مسابقات انگیزه گرفتند.

او درباره اصطلاحات فوتبالی که یادگار امام(س) به کار برد نیز می گوید: ایشان کاملا فوتبالی است و به ورزش های دیگر هم توجه دارد. شاید خیلی ها به اندازه او ورزشکاران را نشناسند اما یادگار امام(س) همانند جد بزرگوارش ورزش دوست است.

مدیر تیم فوتبال امید با تاکید بر اینکه تصمیم فدراسیون در اعزام تیم زیر ۲۱ سال به بازی های آسیایی تصمیم درستی بوده است ادامه داد: ما به بازی های تدارکاتی نیاز داریم. بازی های بین المللی به ما کمک می کند. امیدوار هستیم با حمایت مسئولان بتوانیم بعد از چهار دهه به المپیک راه پیدا کنیم. 

او درباره کارشکنی برخی از تیم ها در دادن بازیکن به تیم ملی امید نیز خاطرنشان کرد: اکثر تیم ها بازیکن دادند. فقط تیم نساجی بود که بازیکنش را نداد. تراکتورسازی هم در لحظات آخر رسیدند. نورافکن و شکاری هم از سوی باشگاه هایشان اجازه ندادند که به تیم امید اضافه شوند.(منبع: جماران)

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حج

حج

... این اجتماعِ حج از امور بسیار سیاسی اسلام است، که تمام طبقات مستطیع- که هر جای ایران اسلامی هستند، هر جای ممالک اسلامی هستند- جمع بشوند در هر سال در یک محلی؛ چند تا مجتمع بکنند؛ بنشینند مطالبشان را بگویند؛ بنشینند رفع اشکالاتشان را بکنند. یک همچو مجلس هایی که اسلام درست کرده، مثل حج، هیچ قدرتی نمی‏تواند درست بکند، هیچ قدرتی. همه ممالک اسلامی و سران ممالک اسلامی جمع بشوند که نیم میلیون جمعیت را یک جایی ببرند، نخواهند موفق شد...