کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)منتشر شد

کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)منتشر شد

کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره) در چهار بخش " کلیلت و مفاهیم"، " مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین"، "عنایت و هدایت از منظر امام خمینی(ره)" و " تطبیق و مقایسه دیدگاه صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)" از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)- معاونت پژوهشی دفتر قم- منتشر شد.

دیدار شهردار تهران با یادگار امام

دیدار شهردار تهران با یادگار امام

پیروز حناچی، شهردار تهران با حضور در جماران با یادگار امام دیدار کرد+ گزارش تصویری

کد مطلب: 415 | تاریخ مطلب: 18/02/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دکتر صالحی امیری در بازدید از غرفه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)؛

در مناقشات سیاسی اندیشه های امام فراموش نشود

در مناقشات سیاسی اندیشه های امام فراموش نشود

رئیس کمیته ملی المپیک: اشاعه اندیشه های امام باید با ادبیات جدید، بازتولید جدید و نگاه جدید همراه با لحاظ نمادهای اخلاقی امام در این جغرافیا تعریف شود چراکه پرچمدار اخلاقمداری در عصر ما امام خمینی(ره) است.

دکتر صالحی امیری در بازدید از غرفه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در سی و یکمین نمایشگاه  بین المللی کتاب تهران گفت: انقلاب اسلامی  و جامعه ما مرهون اندیشه امام خمینی(ره) و اندیشه متعالی دینی حکومت اسلامی ایشان است و آنچه که بعنوان حیات سیاسی در این نظام اکنون از آن برخورداریم، مدیون اندیشه ها و آثار امام خمینی(ره) است و از این منظر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) رسالت سنگینی بر عهده دارد و بداند که بستر انتقال این اندیشه ها  و همچنین نشر آثار امام برای نسل جوان است و دغدغه همه ما هم این است که در گیر و دار مناقشات سیاسی، اندیشه های امام فراموش نشود و  همه ما باید امروزه بیشتر تلاش کنیم و این اندیشه ناب را در جامعه مان نهادینه کنیم.  رئیس کمیته ملی المپیک افزود: این تلاشها باید با ادبیات جدید، بازتولید جدید و نگاه جدید همراه با لحاظ نمادهای اخلاقی امام در این جغرافیا تعریف شود چراکه پرچمدار اخلاقمداری در عصر ما امام خمینی(ره) است و لاغیر.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره)

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره)

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره) یکی از اساسی ترین دغدغه های امام خمینی که تا آخر عمر مبارکشان همواره پا برجا بوده و در وصیت نامه مبارکشان (در بند "و") در باره چگونگی فعالیت و نگاه به آن تذکر دادند، موضوع دانشگاه است. باور به اهمیت دانشگاه و ضرورت نقش آفرینی و حضور تاثیر گذار در کشور یکی از مهمترین بخش از نگاه امام به موضوع دانشگاه و دانشگاهیان است. امام راحل در این باره می فرماید: مقدرات این مملکت دست این دانشگاهی هاست ؛ و از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین بشود. با عنایت به اینکه جامع ترین نگاه در باره دانشگاه از سوی امام مطرح شده و باز خوانی این اندیشه می تواند بهترین راهکار برای ادامه فعالیتهای این نهاد فرهنگی باشد. در این ویژه نامه که با عنوان دانشگاه مستقل ازدیدگاه امام خمینی منتشر شده است، مطالبی ارزنده با موضوعاتی مانند بازخوانی دغدغه امام در موضوع دانشگاه ، اهمیت دانشگاه، جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان، دانشگاه مستقل ، استقلال دانشگاه تبیین شده است.