نگارستان امام خمینی(ره) در شهر تبریز بزودی کار خود را آغاز خواهد کرد

نگارستان امام خمینی(ره) در شهر تبریز بزودی کار خود را آغاز خواهد کرد

نگارستان امام خمینی(ره) با مساحت 3000 مترمربع برای معرفی ابعاد شخصیتی حضرت امام و نقش مردم تبریز در انقلاب اسلامی ایران بنا شده است.

ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز مبارک باد

ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز مبارک باد

حضرت عباس(ع) در دامان مادری رشد و پرورش یافت که آن هنگام که خبر شهادت فرزندانش را آوردند، پرسید از حسینم چه خبر دارید و چون خبر شهادت امام(ع) را شنید گفت اکنون رگ های قلبم گسسته شد، اولادم و هر چه زیر این آسمان کبود است فدای حسینم.

کد مطلب: 358 | تاریخ مطلب: 21/01/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

صیاد چرا از واکس خوردن پوتین هایش ناراحت شد؟

صیاد چرا از واکس خوردن پوتین هایش ناراحت شد؟

تا شنید که یکی از سربازان، پوتین هایش را واکس زده، ناراحت شد و گفت: این کار روحیه استکباری را در انسان تقویت می کند.

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره): سربازان و افسران جوان از افرادی بودند که بسیار مورد علاقه صیاد قرار داشتند و برای تربیت آنها همه تلاشش را به کار می گرفت. در این ماموریت ها سعی می کرد تا جانفشانی و ایثار روزهای دفاع مقدس را برای اینانی که حالا هم سن و سال آن روزهای رزمندگان بودند، بیان کند.

او برایش فرقی نمی کرد که بچه ها در کدام یک از پادگان ها هستند، دانشگاه افسری در قلب پایتخت، پادگانی آموزشی در کلان شهری دیگر تا پاسگاهی در شهری دورافتاده از یک جایگاه برخوردار بودند. شب و روزش را می گذاشت و خود را به مراکز مختلف می رساند و رسالتش را پیاده می کرد.

در یکی از همین روزها متوجه شد که پوتین هایش واکس خورده؛ برایش سوال شد که چه کسی این کار را کرده، نزد فرمانده قرارگاه رفت و سوال کرد و پاسخ شنید که بله تیمسار من از یکی از سربازان خواستم تا این کار را انجام دهد.

با شنیدن این حرف، اخم هایش در هم رفت و شروع به استغفار کرد و بعد به فرمانده گفت: غرور سربازها را حفظ کنید، این کار باعث تقویت روحیه استکباری می شود.

  

برگرفته از خاطره ای نقل شده در سایت تبیان.

سرلشکر شهید علی صیاد شیرازی که در بیست و یکم فروردین سال 78 به دست منافقان به شهادت رسید. 

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

امام خمینی: اگر فداکاری امام حسین(ع) نبود اسلام در خفقان بنی امیه وارونه معرفی می شد/

امام خمینی: اگر فداکاری امام حسین(ع) نبود اسلام در خفقان بنی امیه وارونه معرفی می شد/

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسداری از مکتب مترقی اسلام است، به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامی تبریک عرض [می کنم ] و بحق باید این روز معظم را «روز پاسدار» بنامیم. روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است. پاسداری که هر چه داشت در راه هدف اهدا کرد؛ و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوتی بنی امیه نجات داد...