امام و روحانیت؛ تحول و فکر در حوزه ها، پیوند با مردم، فهم ادبیات نسل جوان

امام و روحانیت؛ تحول و فکر در حوزه ها، پیوند با مردم، فهم ادبیات نسل جوان

فاضل میبدی: در دیدگاه امام، توجه به جامعه و مردم اصل است. ایشان از همان سال های قبل از 1342 روی آن مسائلی که در جامعه تأثیر می گذشت، حساسیت داشتند؛ یعنی به مسائل جامعه توجه می کردند که بر سر مردم چه می آید؟ چه کسی حاکم است؟ و حاکمان چه کار می کنند؟ کارشان درست است یا نادرست؟

گزارشی از دانشنامه امام خمینی(ره) و ترجمه آن به عربی و انگلیسی

گزارشی از دانشنامه امام خمینی(ره) و ترجمه آن به عربی و انگلیسی

دانشنامه امام خمینی دائرةالمعارفی اختصاصی است بر محور مدخلهای مختلف موضوعی در ارتباط با شخص امام خمینی(ره) به زبان فارسی و در حال ترجمه به دو زبان عربی و انگلیسی که از سوی موسسه در دست تهیه و انتشار است.

کد مطلب: 358 | تاریخ مطلب: 21/01/1397
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

صیاد چرا از واکس خوردن پوتین هایش ناراحت شد؟

صیاد چرا از واکس خوردن پوتین هایش ناراحت شد؟

تا شنید که یکی از سربازان، پوتین هایش را واکس زده، ناراحت شد و گفت: این کار روحیه استکباری را در انسان تقویت می کند.

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره): سربازان و افسران جوان از افرادی بودند که بسیار مورد علاقه صیاد قرار داشتند و برای تربیت آنها همه تلاشش را به کار می گرفت. در این ماموریت ها سعی می کرد تا جانفشانی و ایثار روزهای دفاع مقدس را برای اینانی که حالا هم سن و سال آن روزهای رزمندگان بودند، بیان کند.

او برایش فرقی نمی کرد که بچه ها در کدام یک از پادگان ها هستند، دانشگاه افسری در قلب پایتخت، پادگانی آموزشی در کلان شهری دیگر تا پاسگاهی در شهری دورافتاده از یک جایگاه برخوردار بودند. شب و روزش را می گذاشت و خود را به مراکز مختلف می رساند و رسالتش را پیاده می کرد.

در یکی از همین روزها متوجه شد که پوتین هایش واکس خورده؛ برایش سوال شد که چه کسی این کار را کرده، نزد فرمانده قرارگاه رفت و سوال کرد و پاسخ شنید که بله تیمسار من از یکی از سربازان خواستم تا این کار را انجام دهد.

با شنیدن این حرف، اخم هایش در هم رفت و شروع به استغفار کرد و بعد به فرمانده گفت: غرور سربازها را حفظ کنید، این کار باعث تقویت روحیه استکباری می شود.

  

برگرفته از خاطره ای نقل شده در سایت تبیان.

سرلشکر شهید علی صیاد شیرازی که در بیست و یکم فروردین سال 78 به دست منافقان به شهادت رسید. 

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

در آرزوی زیارت ثامن الحجج (ع)

در آرزوی زیارت ثامن الحجج (ع)

در آرزوی زیارت ثامن الحجج (ع)/ امام خمینی(ره): عتبه بوسی مولا علی بن موسی از آرزوهای من است. کراراً هم از خراسان اظهار لطف کردند آقایان و دعوت کردند. و من اگر فرصتی پیدا بکنم آرزو دارم که بیایم خدمت ایشان و خدمت همه ملت خراسان، لکن شما می‏دانید که الآن من گرفتاریهایی دارم و در یک اجتماعات بزرگی هم برای من میسور نیست که رفت و آمد کنم، از این جهت، عجالتاً، موقتاً، معذور هستم. امیدوارم که دعا بفرمایید من موفق بشوم به همچو توفیق بزرگ. ...