تسلیت آیت الله سید حسن خمینی در پی درگذشت سید علی صدر

تسلیت آیت الله سید حسن خمینی در پی درگذشت سید علی صدر

یادگار امام در پیامی اینستاگرامی درگذشت استاد سید علی صدر برادر امام موسی صدر را تسلیت گفت

امضای تفاهم نامه بین موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

امضای تفاهم نامه بین موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

تفاهم نامه همکاری میان معاونت بین الملل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی امضا شد+ گزارش تصویری/ رسول اسماعیل زاده: ما برنامه های فرهنگی مختلف و هفته فرهنگی برگزار می کنیم ولی اسم خمینی ایران را به کشورهای مختلف معرفی کرده است. لذا بر ما وظیفه و واجب است که در رابطه با امام کار کنیم.

کد مطلب: 346 | تاریخ مطلب: 22/12/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

خاطره ای جالب از ملاقات مرحوم آیت الله شاه آبادی با امام

خاطره ای جالب از ملاقات مرحوم آیت الله شاه آبادی با امام

آقای هاشمی به شوخی به من گفتند آقای شاه آبادی، همه شاه ها از بین رفته اند و بهتر نیست به جای شاه آبادی فامیل تان را خمینی آبادی بگذارید. من به ایشان گفتم که همه درست است که همه شاه ها از بین رفته اند، ولی فقط یک شاه مانده که آباد است و مایه افتخار حضرت امام بودند، و آن هم آیت الله شاه آبادی رحمت الله علیه بودند

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره):مرحوم آیت الله نصرالله شاه آبادی در خاطرات خود آورده است: یک روز خدمت ایشان(امام) رسیدم و برادرزاده ام را هم با خودم بردم که می خواست ملبس شود.

امام تشریف آوردند و اعضاء هیات دولت و آقای هاشمی هم در جلسه حضور داشتند. به امام عرض کردم برادرزاده ام را آوردم ام برای معمم شدن به دست حضرتعالی. امام بدون فوت وقت عمامه را بر سر برادر زاده ام گذاشتند. من به مزاح عرض کردم، آقا یک صلواتی یا بسم اللهی می گفتید. جمیعت خندیدند. تیمسار ظهیر نژاد گفتند بلند صلوات بفرستید و همه بلند صلوات فرستادند.

در ادامه آقای هاشمی به شوخی به من گفتند آقای شاه آبادی، همه شاه ها از بین رفته اند و بهتر نیست به جای شاه آبادی فامیل تان را خمینی آبادی بگذارید. من به ایشان گفتم که همه درست است که همه شاه ها از بین رفته اند، ولی فقط یک شاه مانده که آباد است و مایه افتخار حضرت امام بودند، و آن هم آیت الله شاه آبادی رحمت الله علیه بودند. امام هم به نشانه تایید فرمودند صحیح است. ( اشاره به شاگردی حضرت امام نزد حضرت آیت الله شاه آبادی فقید)

امام بسیار از مرحوم پدرم به بزرگی یاد می کردند. سالها شاگردی آیت الله العظمی شاه آبادی را کردند و خود را مدیون ایشان می دانستند.

امام یادم هست که فرموده بودند، در حوزه عالم فقیه و با سواد و فیلسوف شاید زیاد باشد، ولی اینکه در عین حال چنین شخصیتی، در عین علم و سواد، مبارز هم باشد جای تعجب دارد. و مرحوم آیت الله شاه آبادی چنین شخصیتی بودند.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

بمناسبت سالروز آزادی خرمشهر قهرمان

بمناسبت سالروز آزادی خرمشهر قهرمان

سه پیام و سخنرانی از حضرت امام (س) وجود دارد که در آن به مردم و یا عشایر و ارتش عراق توصیه شده تا با صدام و اندیشه جنگ علیه ایران مخالفت کنند و شبهه افکنان بدون ذکر تاریخ و شرایط بیان این سخنان، آن را مستند دخالت و تحریک ایران در عراق می دانند: این سه پیام به ترتیب تاریخ، مربوط به 28 فروردین 1359 و دوازدهم مهرماه سال 1359 و 21 تیر 1361 هستند. هر سه پیام پس از آغاز تحرکات نظامی عراق و حمله به پاسگاههای مرزی و اعزام گروههای تخریب و تسلیح به داخل استانهای غربی کشور از سوی صدام بوده است.