حضور یادگار امام در منزل مرحوم اسدالله پرنده رضایی

حضور یادگار امام در منزل مرحوم اسدالله پرنده رضایی

آیت الله سید حسن خمینی با خانواده مرحوم اسد الله پرنده رضایی دیدار کرد+ عکس

شماره جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان منتشر شد

شماره جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان منتشر شد

شماره های جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان توسط موسسه در معاونت فرهنگی و هنری و ارتباطات، ویژه بهمن ماه 96 منتشر شد.

کد مطلب: 296 | تاریخ مطلب: 18/11/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در نمایندگی موسسه در قم برگزار شد؛

در همایش کتاب سال حوزه از کتاب فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت تقدیر شد

در همایش کتاب سال حوزه از کتاب فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت تقدیر شد

نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه در تاریخ 5/11/96 با حضور جمعی از فضلا و اندیشمندان حوزه و دانشگاه برگزار گردید. کتاب « فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت» که شرحی ارزشمند بر کتاب «مصباح الهدایه إلی الهدایه إلی الخلافه و الولایه» امام خمینی(س) است، در بخش اخلاق و عرفان به عنوان اثر شایسته انتخاب و تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، طبق سنوات گذشته نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه در تاریخ 5/11/96  با حضور جمعی از فضلا و اندیشمندان حوزه و دانشگاه برگزار گردید. کتاب « فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت» که شرحی ارزشمند بر کتاب «مصباح الهدایه إلی الهدایه إلی الخلافه و الولایه» امام خمینی(س) است، در بخش اخلاق و عرفان به عنوان اثر شایسته انتخاب و تقدیر گردید. این کتاب به سفارش مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) ـ دفتر قم توسط استاد ارجمند حوزه حضرت آقای یزدان پناه تدریس و سپس توسط شاگرد فاضل ایشان جناب آقای هلالیان تدوین و تنظیم گردیده است.

پیش از این از کتاب « فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت» با حضور همسر یادگار امام خمینی(ره)، دختر امام خمینی(ره) در موسسه تنظیم آثار و نشر امام خمینی رونمایی شد. کتاب مصباح الهدایه الی الخلافه والولایه امام خمینی کتاب بسیار ارزشمند در عرفان نظری است که مورد اعجاب و استقبال محققان این رشته قرار گرفته است. موسسه تنظیم آثار و نشر امام خمینی(ره) پیش از این 4 کار در قالب ترجمه و شرح متوسط  انجام داده است تا اینکه این موسسه 5 سال قبل از استاد یزدان پناه خواست که این کتاب را ترجمه کنند. کتاب فروغ معرفت در دو جلد منتشر شده که بخش زیادی از جلد اول به عرفان نظری پرداخته و بخشی از جلد اول و تمامی بخش دوم شرح و تبیین و تحقیق مسائل و مباحثی که در کتاب امام آمده پرداخته شده است.

جلد اول کتاب فروغ معرفت 589 و جلد دوم 708 صفحه است که در 1000 نسخه در بهار سال 1395 منتشر شده است.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

فرا رسیدن شهادت صدیقه کبری، فاطمه زهرا، پاره تن پیامبر صلی الله علیه وآله همسر امیر مؤمنان علی بن أبی طالب، و مادر امامان معصوم را به تمامی شیفتگان و دوستداران خاتم پیامبران و اهل بیت پاک و مطهر آن حضرت تسلیت عرض نموده، امید آن داریم که در دنیا سعادت پیروی و زیارت این بزرگواران را داشته باشیم، و در آخرت از شفاعتشان بهره‏ مند گردیم