پیام تسلیت یادگار امام در پی درگذشت استاد سید مهدی طباطبایی

پیام تسلیت یادگار امام در پی درگذشت استاد سید مهدی طباطبایی

پیام آیت الله سید حسن خمینی در پی درگذشت استاد طباطبایی: این روحانی خدوم و شجاع، از یاران روزگار سختی امام و بیت امام بود/ همراهی ارزشمند ایشان با امام و اندیشه ایشان در سالهای قبل و بعد از انقلاب هیچگاه فراموش نمی شود.

شماره جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان منتشر شد

شماره جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان منتشر شد

شماره های جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان توسط موسسه در معاونت فرهنگی و هنری و ارتباطات، ویژه اردیبهشت 97 منتشر شد.

کد مطلب: 296 | تاریخ مطلب: 18/11/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در نمایندگی موسسه در قم برگزار شد؛

در همایش کتاب سال حوزه از کتاب فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت تقدیر شد

در همایش کتاب سال حوزه از کتاب فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت تقدیر شد

نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه در تاریخ 5/11/96 با حضور جمعی از فضلا و اندیشمندان حوزه و دانشگاه برگزار گردید. کتاب « فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت» که شرحی ارزشمند بر کتاب «مصباح الهدایه إلی الهدایه إلی الخلافه و الولایه» امام خمینی(س) است، در بخش اخلاق و عرفان به عنوان اثر شایسته انتخاب و تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، طبق سنوات گذشته نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه در تاریخ 5/11/96  با حضور جمعی از فضلا و اندیشمندان حوزه و دانشگاه برگزار گردید. کتاب « فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت» که شرحی ارزشمند بر کتاب «مصباح الهدایه إلی الهدایه إلی الخلافه و الولایه» امام خمینی(س) است، در بخش اخلاق و عرفان به عنوان اثر شایسته انتخاب و تقدیر گردید. این کتاب به سفارش مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) ـ دفتر قم توسط استاد ارجمند حوزه حضرت آقای یزدان پناه تدریس و سپس توسط شاگرد فاضل ایشان جناب آقای هلالیان تدوین و تنظیم گردیده است.

پیش از این از کتاب « فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت» با حضور همسر یادگار امام خمینی(ره)، دختر امام خمینی(ره) در موسسه تنظیم آثار و نشر امام خمینی رونمایی شد. کتاب مصباح الهدایه الی الخلافه والولایه امام خمینی کتاب بسیار ارزشمند در عرفان نظری است که مورد اعجاب و استقبال محققان این رشته قرار گرفته است. موسسه تنظیم آثار و نشر امام خمینی(ره) پیش از این 4 کار در قالب ترجمه و شرح متوسط  انجام داده است تا اینکه این موسسه 5 سال قبل از استاد یزدان پناه خواست که این کتاب را ترجمه کنند. کتاب فروغ معرفت در دو جلد منتشر شده که بخش زیادی از جلد اول به عرفان نظری پرداخته و بخشی از جلد اول و تمامی بخش دوم شرح و تبیین و تحقیق مسائل و مباحثی که در کتاب امام آمده پرداخته شده است.

جلد اول کتاب فروغ معرفت 589 و جلد دوم 708 صفحه است که در 1000 نسخه در بهار سال 1395 منتشر شده است.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

رمضان، ضیافت الهی

رمضان، ضیافت الهی

رمضان، ضیافت الهی/ روزهای آخر شعبان روزهای جشن و شادی است زیرا نوید رمضان را سر می دهد. رمضان یک ضیافت الهی است. عاشقان منتظر این ضیافتند. در این میهمانی، خداوند فرصتی‏‎ ‎‏طلایی به بندگان داده تا جایگاه خود را بیابند و‏‎ ‎‏حضور حق را حس کنند. «عالم، محضر‏‎ ‎‏خداست.»؛ در محضر دوست از هر سخن ناروا دوری کنیم و از هر کار ناپسندی بپرهیزیم.