سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

تلاش های علمی باقرالعلوم علیه السلام در سال های پایانی قرن اول هجری قمری، تجدید حیاتی برای جهان اسلام بود. شرایط سیاسی جامعه آن روز، فرصتی برای نشر علوم اهل بیت علیهم السلام به آن حضرت می داد. بخش بزرگی از روایاتی که اینک در دست ماست، از آن حضرت نقل شده است تا آنجا که در تاریخ می خوانیم: «از فرزندان امام حسن و امام حسین علیهماالسلام آنچه در زمینه تفسیر، کلام، فتوا و احکام حلال و حرام از آن حضرت نقل شده از کس دیگری صادر نشده است.» این مجموعه جامع و کاملِ علوم اسلامی، پایه های استواری بود که بنای محکم و فراگیر مکتب غنی شیعه بر آن بنا شد.

دستاورد های هنر انقلاب اسلامی

دستاورد های هنر انقلاب اسلامی

میزگرد «دستاورد های هنر انقلاب اسلامی» درصدد است روند شکل گیری هنر انقلاب، خصوصیات و عناصر آن و موضوعات و سوژه های مرتبط با آن را واکاوی نماید. یکی از مهم ترین محورهای این میزگرد وضعیت فعلی هنر انقلاب است و تلاش شده که به این سوال پاسخ داده شود که آیا می توان گفت با فاصله گرفتن از سال های پر شور انقلاب، هنر انقلاب اسلامی کم رنگ شده یا به حاشیه رانده شده است؟ و یا بالعکس همچنان زنده و پویاست؟ و سرانجام اینکه هنر انقلاب اسلامی چگونه باید باشد تا در افق فردا ماندگار شود.

کد مطلب: 294 | تاریخ مطلب: 17/11/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

به همت معاونت بین الملل موسسه؛

مسابقه بین المللی مقاله نویسی برگزار می شود

مسابقه بین المللی مقاله نویسی برگزار می شود

معاونت امور بین الملل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) با همکاری مرکز جهانی جامعه المصطفی العالمیه، در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مسابقه مقاله نویسی را به چهار زبان انگلیسی، عربی ، فرانسه و اردو با محوریت موضوعات ذیل برگزار می کند..

به همت معاونت بین الملل موسسه مسابقه بین المللی مقاله نویسی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، معاونت امور بین  الملل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) با همکاری مرکز جهانی جامعه المصطفی العالمیه ، در آستانه سی و نهمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی ، به مناسبت ایام الله دهه فجر و به منظور آشنایی هر چه بیشتر پیروان اهل بیت(ع) با اندیشه های ناب بزرگ پرچمدار آزادگی در چهان معاصر، حضرت امام خمینی (س) مسابقه مقاله نویسی را به چهار زبان انگلیسی، عربی ، فرانسه و اردو با محوریت موضوعات ذیل برگزار می نماید:

 محورهای مسابقه مقاله نویسی

 1-      گذر زمان گواهی بر موضع امام خمینی در غیر قابل اعتماد خواندن آمریکا

2-      راهبردهای برقراری صلح جهانی و مقابله با سلطه قدرت های استکباری

3-      راهکارهای تحقق جهان عاری از خشونت و سلاح های کشتار جمعی از منظر امام خمینی (س)

4-      سیاست های خصمانه و ابزارهای سلطه گری استکبار جهانی در مواجهه با جهان اسلام و خاورمیانه ( حقوق بشر ، کاپیتولاسیون و مانع تراشی در مقابل ایجاد صلح جهانی )

5-      بهره جویی نظام سلطه از نهادهای بین المللی در جهت اهداف استعمارگرایانه خود

6-      مفاهیم استکبار و استضعاف از منظر امام خمینی (س)

7-      راهکارهای مقابله با سلطه گری قدرت های استکباری از سوی ملت ها، دولت ها ، نهادهای فراملیتی و ... از دیدگاه حضرت امام خمینی (س(

8-      فرصت ها و چالش های پیش روی جهان اسلام در هزاره سوم از منظر امام خمینی (س)

 

شایان ذکر است که این مسابقه در سطح طلاب و دانشجویان غیر ایرانی مرکز جهانی جامعه المصطفی العالمیه و نمایندگی های تابعه آن مرکز در خارج از کشور، تا پایان بهمن ماه انجام خواهد پذیرفت و پس از زمان مسابقه و ارزیابی مقالات ارائه شده به دبیرخانه، به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد .علاقمندان می توانند جهت تامین منابع محتوایی به سایت های غیر فارسی پرتال امام خمینی به نشانی های ذیل مراجعه کنند. 

 

En.imam-khomeini.ir

Ar.imam-khomeini.ir

Ur.imam-khomeini.ir

Fr.imam-khomeini.ir

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حج

حج

... این اجتماعِ حج از امور بسیار سیاسی اسلام است، که تمام طبقات مستطیع- که هر جای ایران اسلامی هستند، هر جای ممالک اسلامی هستند- جمع بشوند در هر سال در یک محلی؛ چند تا مجتمع بکنند؛ بنشینند مطالبشان را بگویند؛ بنشینند رفع اشکالاتشان را بکنند. یک همچو مجلس هایی که اسلام درست کرده، مثل حج، هیچ قدرتی نمی‏تواند درست بکند، هیچ قدرتی. همه ممالک اسلامی و سران ممالک اسلامی جمع بشوند که نیم میلیون جمعیت را یک جایی ببرند، نخواهند موفق شد...