پیام تسلیت یادگار امام در پی درگذشت استاد سید مهدی طباطبایی

پیام تسلیت یادگار امام در پی درگذشت استاد سید مهدی طباطبایی

پیام آیت الله سید حسن خمینی در پی درگذشت استاد طباطبایی: این روحانی خدوم و شجاع، از یاران روزگار سختی امام و بیت امام بود/ همراهی ارزشمند ایشان با امام و اندیشه ایشان در سالهای قبل و بعد از انقلاب هیچگاه فراموش نمی شود.

شماره جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان منتشر شد

شماره جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان منتشر شد

شماره های جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان توسط موسسه در معاونت فرهنگی و هنری و ارتباطات، ویژه اردیبهشت 97 منتشر شد.

کد مطلب: 294 | تاریخ مطلب: 17/11/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

به همت معاونت بین الملل موسسه؛

مسابقه بین المللی مقاله نویسی برگزار می شود

مسابقه بین المللی مقاله نویسی برگزار می شود

معاونت امور بین الملل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) با همکاری مرکز جهانی جامعه المصطفی العالمیه، در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مسابقه مقاله نویسی را به چهار زبان انگلیسی، عربی ، فرانسه و اردو با محوریت موضوعات ذیل برگزار می کند..

به همت معاونت بین الملل موسسه مسابقه بین المللی مقاله نویسی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، معاونت امور بین  الملل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) با همکاری مرکز جهانی جامعه المصطفی العالمیه ، در آستانه سی و نهمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی ، به مناسبت ایام الله دهه فجر و به منظور آشنایی هر چه بیشتر پیروان اهل بیت(ع) با اندیشه های ناب بزرگ پرچمدار آزادگی در چهان معاصر، حضرت امام خمینی (س) مسابقه مقاله نویسی را به چهار زبان انگلیسی، عربی ، فرانسه و اردو با محوریت موضوعات ذیل برگزار می نماید:

 محورهای مسابقه مقاله نویسی

 1-      گذر زمان گواهی بر موضع امام خمینی در غیر قابل اعتماد خواندن آمریکا

2-      راهبردهای برقراری صلح جهانی و مقابله با سلطه قدرت های استکباری

3-      راهکارهای تحقق جهان عاری از خشونت و سلاح های کشتار جمعی از منظر امام خمینی (س)

4-      سیاست های خصمانه و ابزارهای سلطه گری استکبار جهانی در مواجهه با جهان اسلام و خاورمیانه ( حقوق بشر ، کاپیتولاسیون و مانع تراشی در مقابل ایجاد صلح جهانی )

5-      بهره جویی نظام سلطه از نهادهای بین المللی در جهت اهداف استعمارگرایانه خود

6-      مفاهیم استکبار و استضعاف از منظر امام خمینی (س)

7-      راهکارهای مقابله با سلطه گری قدرت های استکباری از سوی ملت ها، دولت ها ، نهادهای فراملیتی و ... از دیدگاه حضرت امام خمینی (س(

8-      فرصت ها و چالش های پیش روی جهان اسلام در هزاره سوم از منظر امام خمینی (س)

 

شایان ذکر است که این مسابقه در سطح طلاب و دانشجویان غیر ایرانی مرکز جهانی جامعه المصطفی العالمیه و نمایندگی های تابعه آن مرکز در خارج از کشور، تا پایان بهمن ماه انجام خواهد پذیرفت و پس از زمان مسابقه و ارزیابی مقالات ارائه شده به دبیرخانه، به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد .علاقمندان می توانند جهت تامین منابع محتوایی به سایت های غیر فارسی پرتال امام خمینی به نشانی های ذیل مراجعه کنند. 

 

En.imam-khomeini.ir

Ar.imam-khomeini.ir

Ur.imam-khomeini.ir

Fr.imam-khomeini.ir

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

رمضان، ضیافت الهی

رمضان، ضیافت الهی

رمضان، ضیافت الهی/ روزهای آخر شعبان روزهای جشن و شادی است زیرا نوید رمضان را سر می دهد. رمضان یک ضیافت الهی است. عاشقان منتظر این ضیافتند. در این میهمانی، خداوند فرصتی‏‎ ‎‏طلایی به بندگان داده تا جایگاه خود را بیابند و‏‎ ‎‏حضور حق را حس کنند. «عالم، محضر‏‎ ‎‏خداست.»؛ در محضر دوست از هر سخن ناروا دوری کنیم و از هر کار ناپسندی بپرهیزیم.