سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد

تلاش های علمی باقرالعلوم علیه السلام در سال های پایانی قرن اول هجری قمری، تجدید حیاتی برای جهان اسلام بود. شرایط سیاسی جامعه آن روز، فرصتی برای نشر علوم اهل بیت علیهم السلام به آن حضرت می داد. بخش بزرگی از روایاتی که اینک در دست ماست، از آن حضرت نقل شده است تا آنجا که در تاریخ می خوانیم: «از فرزندان امام حسن و امام حسین علیهماالسلام آنچه در زمینه تفسیر، کلام، فتوا و احکام حلال و حرام از آن حضرت نقل شده از کس دیگری صادر نشده است.» این مجموعه جامع و کاملِ علوم اسلامی، پایه های استواری بود که بنای محکم و فراگیر مکتب غنی شیعه بر آن بنا شد.

دستاورد های هنر انقلاب اسلامی

دستاورد های هنر انقلاب اسلامی

میزگرد «دستاورد های هنر انقلاب اسلامی» درصدد است روند شکل گیری هنر انقلاب، خصوصیات و عناصر آن و موضوعات و سوژه های مرتبط با آن را واکاوی نماید. یکی از مهم ترین محورهای این میزگرد وضعیت فعلی هنر انقلاب است و تلاش شده که به این سوال پاسخ داده شود که آیا می توان گفت با فاصله گرفتن از سال های پر شور انقلاب، هنر انقلاب اسلامی کم رنگ شده یا به حاشیه رانده شده است؟ و یا بالعکس همچنان زنده و پویاست؟ و سرانجام اینکه هنر انقلاب اسلامی چگونه باید باشد تا در افق فردا ماندگار شود.

کد مطلب: 283 | تاریخ مطلب: 05/11/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دبیر اجرایی جشنواره نمایشنامه نویسی و تئاتر روح الله؛

نمایش های جشنواره تئاتر روح الله در تهران و خمین اجرا می شود

 نمایش های جشنواره تئاتر روح الله در تهران و خمین اجرا می شود

مجید استکی در جمع خبرنگاران حاضر در نخستین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله اظهار داشت: جشنواره نمایشنامه نویسی و تئاتر روح الله پس از مدت ها تلاش پی در پی به همت مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان با برپایی مراسم افتتاحیه در روز سوم بهمن ماه آغاز به کار کرد.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره تئاتر و نمایش‌نامه نویسی روح‌الله از اجرای نمایش‌های این جشنواره در شهر‌های تهران و خمین خبر داد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، مجید استکی در جمع خبرنگاران حاضر در نخستین جشنواره تئاتر و نمایشنامه‌نویسی روح‌الله اظهار داشت: جشنواره نمایشنامه‌نویسی و تئاتر روح الله پس از مدت ها تلاش پی در پی به همت مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان با برپایی مراسم افتتاحیه در روز سوم بهمن ماه آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به استقبال تماشاگران از این جشنواره گفت: باور نمی‌کردم که مردم تا این حد از آن استقبال کنند و در این هوای سرد خود را به سالن های اجرا برسانند.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره تئاتر و نمایش‌نامه نویسی روح‌الله با اشاره به حضور شورای سیاست‌گذاری جشنواره در حین اجرای تئاتر‌ها بیان کرد: مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان و مسئولان برگزاری این جشنواره با حضور در محل اجرای نمایش‌ها با پاسخگویی به سؤالات نسل جوان، سبب دلگرمی دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره شدند.

وی پیرامون میهمانان حاضر در این جشنواره اظهار داشت: اکنون دو گروه نمایشی از تهران و خمین در این جشنواره حضور دارند و سه عضو هیئت داوران نیز از دیگر شهرها مهمان ما هستند و پیش‌بینی می‌شود که در مراسم اختتامیه پذیرای حدود 23 مهمان از شهرهای مختلف باشیم.

استکی در ادامه افزود: پاتوق هنرمندان سینما و تئاتر اصفهان (اصفهان ست) یکی از مکان‌هایی است که تعداد زیادی از هنرمندان پیشکسوت هر هفته در آن حضور پیدا می‌کنند و ما با دعوت از تک‌تک این عزیزان خواستار بهره‌مند شدن از نقد و نظر و تحلیلشان بوده‌ایم که امیدواریم بیش‌ازپیش در این روزهای باقیمانده ما را همراهی کنند، نقد سبب سازندگی می‌شود، امیدواریم صاحب‌نظران ما را از قلم خود محروم نسازند.

وی از اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی پس از پایان جشنواره خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و به همت موسسه تنظیم و نشر آثار امام (س) اصفهان در ایام‌الله دهۀ فجر تا 22 بهمن‌ماه هر روز شاهد اجرای این نمایش‌ها در سطح شهر و سالن نگارستان امام (س) هستیم و برای اجرای نمایش‌ها در خمین، تهران و مکان‌هایی مثل جماران و سالن‌های حرم امام (س) نیز صحبت‌هایی را انجام داده‌ایم.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حج

حج

... این اجتماعِ حج از امور بسیار سیاسی اسلام است، که تمام طبقات مستطیع- که هر جای ایران اسلامی هستند، هر جای ممالک اسلامی هستند- جمع بشوند در هر سال در یک محلی؛ چند تا مجتمع بکنند؛ بنشینند مطالبشان را بگویند؛ بنشینند رفع اشکالاتشان را بکنند. یک همچو مجلس هایی که اسلام درست کرده، مثل حج، هیچ قدرتی نمی‏تواند درست بکند، هیچ قدرتی. همه ممالک اسلامی و سران ممالک اسلامی جمع بشوند که نیم میلیون جمعیت را یک جایی ببرند، نخواهند موفق شد...