پیام تسلیت یادگار امام در پی درگذشت استاد سید مهدی طباطبایی

پیام تسلیت یادگار امام در پی درگذشت استاد سید مهدی طباطبایی

پیام آیت الله سید حسن خمینی در پی درگذشت استاد طباطبایی: این روحانی خدوم و شجاع، از یاران روزگار سختی امام و بیت امام بود/ همراهی ارزشمند ایشان با امام و اندیشه ایشان در سالهای قبل و بعد از انقلاب هیچگاه فراموش نمی شود.

شماره جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان منتشر شد

شماره جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان منتشر شد

شماره های جدید مجلات دوست خردسال، کودک و نوجوان توسط موسسه در معاونت فرهنگی و هنری و ارتباطات، ویژه اردیبهشت 97 منتشر شد.

کد مطلب: 283 | تاریخ مطلب: 05/11/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دبیر اجرایی جشنواره نمایشنامه نویسی و تئاتر روح الله؛

نمایش های جشنواره تئاتر روح الله در تهران و خمین اجرا می شود

 نمایش های جشنواره تئاتر روح الله در تهران و خمین اجرا می شود

مجید استکی در جمع خبرنگاران حاضر در نخستین جشنواره تئاتر و نمایشنامه نویسی روح الله اظهار داشت: جشنواره نمایشنامه نویسی و تئاتر روح الله پس از مدت ها تلاش پی در پی به همت مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان با برپایی مراسم افتتاحیه در روز سوم بهمن ماه آغاز به کار کرد.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره تئاتر و نمایش‌نامه نویسی روح‌الله از اجرای نمایش‌های این جشنواره در شهر‌های تهران و خمین خبر داد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، مجید استکی در جمع خبرنگاران حاضر در نخستین جشنواره تئاتر و نمایشنامه‌نویسی روح‌الله اظهار داشت: جشنواره نمایشنامه‌نویسی و تئاتر روح الله پس از مدت ها تلاش پی در پی به همت مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان با برپایی مراسم افتتاحیه در روز سوم بهمن ماه آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به استقبال تماشاگران از این جشنواره گفت: باور نمی‌کردم که مردم تا این حد از آن استقبال کنند و در این هوای سرد خود را به سالن های اجرا برسانند.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره تئاتر و نمایش‌نامه نویسی روح‌الله با اشاره به حضور شورای سیاست‌گذاری جشنواره در حین اجرای تئاتر‌ها بیان کرد: مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اصفهان و مسئولان برگزاری این جشنواره با حضور در محل اجرای نمایش‌ها با پاسخگویی به سؤالات نسل جوان، سبب دلگرمی دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره شدند.

وی پیرامون میهمانان حاضر در این جشنواره اظهار داشت: اکنون دو گروه نمایشی از تهران و خمین در این جشنواره حضور دارند و سه عضو هیئت داوران نیز از دیگر شهرها مهمان ما هستند و پیش‌بینی می‌شود که در مراسم اختتامیه پذیرای حدود 23 مهمان از شهرهای مختلف باشیم.

استکی در ادامه افزود: پاتوق هنرمندان سینما و تئاتر اصفهان (اصفهان ست) یکی از مکان‌هایی است که تعداد زیادی از هنرمندان پیشکسوت هر هفته در آن حضور پیدا می‌کنند و ما با دعوت از تک‌تک این عزیزان خواستار بهره‌مند شدن از نقد و نظر و تحلیلشان بوده‌ایم که امیدواریم بیش‌ازپیش در این روزهای باقیمانده ما را همراهی کنند، نقد سبب سازندگی می‌شود، امیدواریم صاحب‌نظران ما را از قلم خود محروم نسازند.

وی از اجرای نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی پس از پایان جشنواره خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و به همت موسسه تنظیم و نشر آثار امام (س) اصفهان در ایام‌الله دهۀ فجر تا 22 بهمن‌ماه هر روز شاهد اجرای این نمایش‌ها در سطح شهر و سالن نگارستان امام (س) هستیم و برای اجرای نمایش‌ها در خمین، تهران و مکان‌هایی مثل جماران و سالن‌های حرم امام (س) نیز صحبت‌هایی را انجام داده‌ایم.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

رمضان، ضیافت الهی

رمضان، ضیافت الهی

رمضان، ضیافت الهی/ روزهای آخر شعبان روزهای جشن و شادی است زیرا نوید رمضان را سر می دهد. رمضان یک ضیافت الهی است. عاشقان منتظر این ضیافتند. در این میهمانی، خداوند فرصتی‏‎ ‎‏طلایی به بندگان داده تا جایگاه خود را بیابند و‏‎ ‎‏حضور حق را حس کنند. «عالم، محضر‏‎ ‎‏خداست.»؛ در محضر دوست از هر سخن ناروا دوری کنیم و از هر کار ناپسندی بپرهیزیم.