نگارستان امام خمینی(ره) در شهر تبریز بزودی کار خود را آغاز خواهد کرد

نگارستان امام خمینی(ره) در شهر تبریز بزودی کار خود را آغاز خواهد کرد

نگارستان امام خمینی(ره) با مساحت 3000 مترمربع برای معرفی ابعاد شخصیتی حضرت امام و نقش مردم تبریز در انقلاب اسلامی ایران بنا شده است.

ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز مبارک باد

ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز مبارک باد

حضرت عباس(ع) در دامان مادری رشد و پرورش یافت که آن هنگام که خبر شهادت فرزندانش را آوردند، پرسید از حسینم چه خبر دارید و چون خبر شهادت امام(ع) را شنید گفت اکنون رگ های قلبم گسسته شد، اولادم و هر چه زیر این آسمان کبود است فدای حسینم.

کد مطلب: 221 | تاریخ مطلب: 14/08/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

تازه های نشر؛

انقلاب در کشورهای عربی

انقلاب در کشورهای عربی

کتاب «انقلاب در کشورهای عربی» که توسط انتشارات پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی در تابستان 1396 منتشر شده است حاصل 5 سال مطالعه نویسنده در خصوص ماهیت، علل و فرایند وقایع سیاسی و اجتماعی است که در سال 2011 در کشورهای عربی به وقوع پیوست و جغرافیای سیاسی اجتماعی جهان عرب را دگرگون نمود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، کتاب «انقلاب در کشورهای عربی» که توسط انتشارات پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی در تابستان 1396 منتشر شده است حاصل 5 سال مطالعه نویسنده در خصوص ماهیت، علل و فرایند وقایع سیاسی و اجتماعی است که در سال 2011 در کشورهای عربی به وقوع پیوست و جغرافیای سیاسی اجتماعی جهان عرب را دگرگون نمود. در این اثر تلاش شده است تا ضمن بررسی تمامی دیدگاههایی که در تبیین این وقایع ارائه شده است، روایتی مستند از تغییر رژیم های سیاسی در کشورهای تونس، مصر، لیبی، یمن و همچنین اعتراضات مردمی در الجزایر و مراکش ارائه شود و سپس به روش تطبیقی تاریخی علل آنها مورد واکاوی قرار گیرد. بر این اساس ابتدا در سطح نظری پس از مرور تحلیلی رویکردهای مرتبط با موضوع و پرسش‌های تحقیق، تلاش گردیده است تا با استفاده از تئوری‌های مطرح انقلاب، دستگاه مفهومی که دربردارنده اکثر سازه‌های محوری و مهم تئوری‌های انقلاب باشد ساخته شود. سپس در پرتو این دستگاه مفهومی که به نوعی برآیند اکثر تئوری‌های مطرح انقلاب محسوب می‌شود به مطالعه واقعه انقلاب در کشورهای عربی پرداخته شود و در ادامه در سطح تجربی این دستگاه مفهومی مورد ارزیابی قرار گیرد.
نتایج حاصل از دیالوگ دستگاه مفهومی تحقیق و واقعیت‌ها و داده‌های شش کشور عربی (چهار مورد انقلابی و دو مورد غیر انقلابی) در یک دوره زمانی شش ساله (2005 تا 2010)، دلالت‌ها و استنباط‌های نظری مشخص و قابل توجهی در مورد اعتبار سازه‌های مهم تئوری‌های انقلاب، نحوه ترکیب این سازه‌ها در انقلاب‌های عربی، اعتبار تجربی دیدگاه‌های نظری موجود در خصوص تبیین انقلاب و برخی ادعاهای مطرح و رایج در خصوص وقایع کشورهای عربی دارد که در این اثر می توان آنها را ملاحظه نمود. 
این کتاب توسط آقای دکتر امیر عظیمی دولت آبادی عضو هیات علمی گروه جامعه شناسی انقلاب اسلامی پژوهشکده تالیف گردیده و می تواند برای محققین و عموم علاقمندان به وقایع و تغییرات سیاسی اجتماعی کشورهای عربیِ خاورمیانه و شمال آفریقا جالب و خواندنی باشدعلاقمندان می توانند با مراجعه به فروشگاه مرکزی موسسه، واقع در روبروی دانشگاه تهران، پاساژ ظروفچی، منشورات موسسه را تهیه کنند.

مولف: دکتر امیر عظیمی دولت‌آبادی
سال: 1396
محل نشر: تهران
نوبت چاپ: اول
صفحات: 318
شمارگان: 1000

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

امام خمینی: اگر فداکاری امام حسین(ع) نبود اسلام در خفقان بنی امیه وارونه معرفی می شد/

امام خمینی: اگر فداکاری امام حسین(ع) نبود اسلام در خفقان بنی امیه وارونه معرفی می شد/

روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسداری از مکتب مترقی اسلام است، به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامی تبریک عرض [می کنم ] و بحق باید این روز معظم را «روز پاسدار» بنامیم. روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است. پاسداری که هر چه داشت در راه هدف اهدا کرد؛ و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوتی بنی امیه نجات داد...