بازدید آیت الله سید حسن خمینی از کارگاه هنری "یار و یادگار" در نگارستان جماران

بازدید آیت الله سید حسن خمینی از کارگاه هنری "یار و یادگار" در نگارستان جماران

ورک شاپ هنری "یار و یادگار" با حضور سی نفر از هنرمندان گرافیست و نقاش کشور در حسینیه جماران با حضور آیت الله سید خسن خمینی، یادگار گرانقدر امام راحل، حجت الاسلام والمسلمین علی کمساری معاون فرهنگی و هنری موسسه و همچنین سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد اسلامی و سید احمد خمینی برگزار شد+ گزارش تصویری

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مقدم: حاج احمد آقا هرگز اجازه نداد، امام متصل به یک جناح سیاسی خاص دانسته شود

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مقدم: حاج احمد آقا هرگز اجازه نداد، امام متصل به یک جناح سیاسی خاص دانسته شود

مراسم آخرین پنجشنبه سال 1396 شب گذشته در حرم مطهر امام خمینی و با حضور اقشار مختلف مردم، اعضای بیت شریف امام، علما و شخصیت های سیاسی برگزار شد.

کد مطلب: 152 | تاریخ مطلب: 20/04/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نامه وارده/ خاطره

خاطره

چند سال بود که از ارتحال امام خمینی (ره) می گذشت. یه شب توخواب دیدم ترمینال شهرستان بود یه اتوبوس از اون اتوبوس های بنز قدیمی آبی رنگ ایستاده بود و من و امام خمینی داشتیم می رفتیم سوار اتوبوس بشیم اولین نفرات بودیم که سوار می شدیم به امام کمک، و تا دم در اتوبوس ایشان را همراهی کردم؛ داشتیم باهم می رفتیم مشهد و من خیلی شاداب بودم و امام مثل همیشه مصمم و جدی گام برمی داشت. رفتیم بالا تو اتوبوس و درصندلی ردیف پشت راننده نشستیم. امام طرف پنجره نشست و من کنارش و اتوبوس راه افتاد مثل این بود که فقط من و امام رو داشت می برد.

رسیدیم به حرم امام رضا(ع)، من رفتم طرف خانمها و امام رفت طرف آقایان تا زیارت کنه وقتی به محل زیارت خانمها رسیدم با تعجب دیدم زنها درحالی که چادرهاشون رو به گردن و یا کمرشان بسته بودند خیلی آتیشی می رقصیدند و حتی کنار دیواری دستگاه ضبط صوت را هم می دیدم. اصلا به حرم نگاه نمی کردند و توهم رفته و می رقصیدند. فقط تعداد کمی از زنها داشتند زیارت می کردند. دست یکی از آنها رو گرفتم گفتم آخه این چه کاریه می کنید امام رضا حرمت داره و نباید ایجا برقصید اما اصلا به حرفهای من توجه نمی کردند. دیدم فایده نداره رفتم زیارتم رو کردم به امام رضا می گفتم آقا اینها به تو بی احترامی می کنند می بینی چقدر گناه می کنند.

دیدم نمیشه رفتم طرف آقایان تا امام رو ببینم و به امام بگویم؛ به طرف آقایان رسیدم دیدم آنها هم مثل خانمها داشتند می رقصیدند و تعداد کمی از مردها داشتند زیارت می کردند. دنبال امام گشتم تا اینکه نوری از لای پاهای مردهایی که به شدت می رقصیدند توجه منو جلب کرد. رفتم جلو دیدم امام با آرامش نشسته بود زمین داشت قرآن می خواند. گفتم امام ببین اینها چه کار می کنند. و اینقدر به امام رضا بی حرمتی می کنند. من خیلی با ناراحتی و دلهرگی می گفتم که امام خیلی آرام سرش رو بلند کرد و گفت تو راه خودتو رو برو و باآنها کاری نداشته باش و نگذار آنها در تو اثر کنند.

معصومه اکبری از دانشگاه علوم پزشکی قم

 

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

احمد مهاجر قبیلۀ ایمان

احمد مهاجر قبیلۀ ایمان

مهاجر قبیلۀ ایمان/ یادگار عزیز امام خمینی با کوله ‏باری افتخارانگیز از سالها تجربه رویارویی با رژیم پهلوی در ایران و با پشتوانه اندوخته ‏های معنوی و علمی که سالها در حوزۀ علمیه قم فرا گرفته بود، همراه با مهاجرِ بزرگِ انقلابِ رهائیبخشِ اسلام در مهرماه 1357 بغداد را به قصد پاریس ترک گفت تا در بزرگترین تحول فرهنگی و سیاسی جهانِ اسلام، رهبر انقلاب را یاوری و همراهی کند. مطالعات سیاسی که وی از ماهیت گروههای سیاسی موجود در عرصه آن روز ایران داشت و تیزبینی و ...