فرا رسیدن تاسوعای حسینی تسلیت باد

فرا رسیدن تاسوعای حسینی تسلیت باد

... نقش کربلا این بود که سید الشهداء- سلام اللَّه علیه- با چند نفر جمعیت و عدد معدود، آمدند کربلا و ایستادند در مقابل ظلم یزید و در مقابل دولت جبار. در مقابل امپراتور زمان ایستادند و فداکاری کردند و کشته شدند، لکن ظلم را قبول نکردند، و شکست دادند یزید را. همه جا باید این طور باشد...

پانزدهمین شماره فصلنامه اندیشه سیاسی در اسلام منتشر شد

پانزدهمین شماره فصلنامه اندیشه سیاسی در اسلام منتشر شد

پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، پانزدهمین شماره فصلنامه اندیشه سیاسی در اسلام را با مطالب متنوع منتشر کرد.

کد مطلب: 152 | تاریخ مطلب: 20/04/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نامه وارده/ خاطره

خاطره

چند سال بود که از ارتحال امام خمینی (ره) می گذشت. یه شب توخواب دیدم ترمینال شهرستان بود یه اتوبوس از اون اتوبوس های بنز قدیمی آبی رنگ ایستاده بود و من و امام خمینی داشتیم می رفتیم سوار اتوبوس بشیم اولین نفرات بودیم که سوار می شدیم به امام کمک، و تا دم در اتوبوس ایشان را همراهی کردم؛ داشتیم باهم می رفتیم مشهد و من خیلی شاداب بودم و امام مثل همیشه مصمم و جدی گام برمی داشت. رفتیم بالا تو اتوبوس و درصندلی ردیف پشت راننده نشستیم. امام طرف پنجره نشست و من کنارش و اتوبوس راه افتاد مثل این بود که فقط من و امام رو داشت می برد.

رسیدیم به حرم امام رضا(ع)، من رفتم طرف خانمها و امام رفت طرف آقایان تا زیارت کنه وقتی به محل زیارت خانمها رسیدم با تعجب دیدم زنها درحالی که چادرهاشون رو به گردن و یا کمرشان بسته بودند خیلی آتیشی می رقصیدند و حتی کنار دیواری دستگاه ضبط صوت را هم می دیدم. اصلا به حرم نگاه نمی کردند و توهم رفته و می رقصیدند. فقط تعداد کمی از زنها داشتند زیارت می کردند. دست یکی از آنها رو گرفتم گفتم آخه این چه کاریه می کنید امام رضا حرمت داره و نباید ایجا برقصید اما اصلا به حرفهای من توجه نمی کردند. دیدم فایده نداره رفتم زیارتم رو کردم به امام رضا می گفتم آقا اینها به تو بی احترامی می کنند می بینی چقدر گناه می کنند.

دیدم نمیشه رفتم طرف آقایان تا امام رو ببینم و به امام بگویم؛ به طرف آقایان رسیدم دیدم آنها هم مثل خانمها داشتند می رقصیدند و تعداد کمی از مردها داشتند زیارت می کردند. دنبال امام گشتم تا اینکه نوری از لای پاهای مردهایی که به شدت می رقصیدند توجه منو جلب کرد. رفتم جلو دیدم امام با آرامش نشسته بود زمین داشت قرآن می خواند. گفتم امام ببین اینها چه کار می کنند. و اینقدر به امام رضا بی حرمتی می کنند. من خیلی با ناراحتی و دلهرگی می گفتم که امام خیلی آرام سرش رو بلند کرد و گفت تو راه خودتو رو برو و باآنها کاری نداشته باش و نگذار آنها در تو اثر کنند.

معصومه اکبری از دانشگاه علوم پزشکی قم

 

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

امام خمینی و عزاداری امام حسین(ع)

امام خمینی و عزاداری امام حسین(ع)

امام خمینی و عزاداری امام حسین(ع) / امام به طرز نشستن در مجالس سوگواری اهل بیت و گوش دادن به وعظ واعظ یا روضه روضه خوان، و گریستن به هنگام شنیدن مصایب شهدای کربلا به همه نشان دادند که «فرهنگ عاشورا» را باید پاس داشت و حریم آن را نگاه داشت...