کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)منتشر شد

کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)منتشر شد

کتاب مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین و امام خمینی(ره) در چهار بخش " کلیلت و مفاهیم"، " مبانی عنایت و هدایت الهی از منظر صدرالمتالهین"، "عنایت و هدایت از منظر امام خمینی(ره)" و " تطبیق و مقایسه دیدگاه صدرالمتالهین و امام خمینی(ره)" از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)- معاونت پژوهشی دفتر قم- منتشر شد.

دیدار شهردار تهران با یادگار امام

دیدار شهردار تهران با یادگار امام

پیروز حناچی، شهردار تهران با حضور در جماران با یادگار امام دیدار کرد+ گزارش تصویری

کد مطلب: 152 | تاریخ مطلب: 20/04/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نامه وارده/ خاطره

خاطره

چند سال بود که از ارتحال امام خمینی (ره) می گذشت. یه شب توخواب دیدم ترمینال شهرستان بود یه اتوبوس از اون اتوبوس های بنز قدیمی آبی رنگ ایستاده بود و من و امام خمینی داشتیم می رفتیم سوار اتوبوس بشیم اولین نفرات بودیم که سوار می شدیم به امام کمک، و تا دم در اتوبوس ایشان را همراهی کردم؛ داشتیم باهم می رفتیم مشهد و من خیلی شاداب بودم و امام مثل همیشه مصمم و جدی گام برمی داشت. رفتیم بالا تو اتوبوس و درصندلی ردیف پشت راننده نشستیم. امام طرف پنجره نشست و من کنارش و اتوبوس راه افتاد مثل این بود که فقط من و امام رو داشت می برد.

رسیدیم به حرم امام رضا(ع)، من رفتم طرف خانمها و امام رفت طرف آقایان تا زیارت کنه وقتی به محل زیارت خانمها رسیدم با تعجب دیدم زنها درحالی که چادرهاشون رو به گردن و یا کمرشان بسته بودند خیلی آتیشی می رقصیدند و حتی کنار دیواری دستگاه ضبط صوت را هم می دیدم. اصلا به حرم نگاه نمی کردند و توهم رفته و می رقصیدند. فقط تعداد کمی از زنها داشتند زیارت می کردند. دست یکی از آنها رو گرفتم گفتم آخه این چه کاریه می کنید امام رضا حرمت داره و نباید ایجا برقصید اما اصلا به حرفهای من توجه نمی کردند. دیدم فایده نداره رفتم زیارتم رو کردم به امام رضا می گفتم آقا اینها به تو بی احترامی می کنند می بینی چقدر گناه می کنند.

دیدم نمیشه رفتم طرف آقایان تا امام رو ببینم و به امام بگویم؛ به طرف آقایان رسیدم دیدم آنها هم مثل خانمها داشتند می رقصیدند و تعداد کمی از مردها داشتند زیارت می کردند. دنبال امام گشتم تا اینکه نوری از لای پاهای مردهایی که به شدت می رقصیدند توجه منو جلب کرد. رفتم جلو دیدم امام با آرامش نشسته بود زمین داشت قرآن می خواند. گفتم امام ببین اینها چه کار می کنند. و اینقدر به امام رضا بی حرمتی می کنند. من خیلی با ناراحتی و دلهرگی می گفتم که امام خیلی آرام سرش رو بلند کرد و گفت تو راه خودتو رو برو و باآنها کاری نداشته باش و نگذار آنها در تو اثر کنند.

معصومه اکبری از دانشگاه علوم پزشکی قم

 

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره)

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره)

دانشگاه مستقل و امام خمینی (ره) یکی از اساسی ترین دغدغه های امام خمینی که تا آخر عمر مبارکشان همواره پا برجا بوده و در وصیت نامه مبارکشان (در بند "و") در باره چگونگی فعالیت و نگاه به آن تذکر دادند، موضوع دانشگاه است. باور به اهمیت دانشگاه و ضرورت نقش آفرینی و حضور تاثیر گذار در کشور یکی از مهمترین بخش از نگاه امام به موضوع دانشگاه و دانشگاهیان است. امام راحل در این باره می فرماید: مقدرات این مملکت دست این دانشگاهی هاست ؛ و از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین بشود. با عنایت به اینکه جامع ترین نگاه در باره دانشگاه از سوی امام مطرح شده و باز خوانی این اندیشه می تواند بهترین راهکار برای ادامه فعالیتهای این نهاد فرهنگی باشد. در این ویژه نامه که با عنوان دانشگاه مستقل ازدیدگاه امام خمینی منتشر شده است، مطالبی ارزنده با موضوعاتی مانند بازخوانی دغدغه امام در موضوع دانشگاه ، اهمیت دانشگاه، جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان، دانشگاه مستقل ، استقلال دانشگاه تبیین شده است.