پیام تسلیت آیت الله  سید حسن خمینی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حسینی

پیام تسلیت آیت الله سید حسن خمینی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حسینی

یادگار امام در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حسینی را تسلیت گفت. آن مرحوم در طول سال های متمادی هم در رسانه های گروهی و هم در میان مردم به ترویج دینداری و اخلاق مداری مبادرت می ورزید و در این مسیر یادگاران خوبی از خویش باقی گذاشت.

همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره)، از "نظریه تا عمل" به کار خود پایان داد

همایش انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره)، از "نظریه تا عمل" به کار خود پایان داد

دبیر علمی همایش: پس از چهار دهه از انقلاب اسلامی، پنج مرحله گفتمانی را طی کردیم؛ گفتمان ارزشی، گفتمان توسعه و سازندگی، گفتمان اصلاحات، گفتمان عدالت و گفتمان اعتدال، تمام این گفتمان ها خرده گفتمان هایی در زیر چتر گفتمان انقلاب اسلامی هستند و این همایش ذیل فراگفتمان امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی شکل گرفت. هدف آن است نشان دهیم تداوم انقلاب اسلامی در چارچوب ارکان اندیشه های امام میسر خواهد بود.

کد مطلب: 152 | تاریخ مطلب: 20/04/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نامه وارده/ خاطره

خاطره

چند سال بود که از ارتحال امام خمینی (ره) می گذشت. یه شب توخواب دیدم ترمینال شهرستان بود یه اتوبوس از اون اتوبوس های بنز قدیمی آبی رنگ ایستاده بود و من و امام خمینی داشتیم می رفتیم سوار اتوبوس بشیم اولین نفرات بودیم که سوار می شدیم به امام کمک، و تا دم در اتوبوس ایشان را همراهی کردم؛ داشتیم باهم می رفتیم مشهد و من خیلی شاداب بودم و امام مثل همیشه مصمم و جدی گام برمی داشت. رفتیم بالا تو اتوبوس و درصندلی ردیف پشت راننده نشستیم. امام طرف پنجره نشست و من کنارش و اتوبوس راه افتاد مثل این بود که فقط من و امام رو داشت می برد.

رسیدیم به حرم امام رضا(ع)، من رفتم طرف خانمها و امام رفت طرف آقایان تا زیارت کنه وقتی به محل زیارت خانمها رسیدم با تعجب دیدم زنها درحالی که چادرهاشون رو به گردن و یا کمرشان بسته بودند خیلی آتیشی می رقصیدند و حتی کنار دیواری دستگاه ضبط صوت را هم می دیدم. اصلا به حرم نگاه نمی کردند و توهم رفته و می رقصیدند. فقط تعداد کمی از زنها داشتند زیارت می کردند. دست یکی از آنها رو گرفتم گفتم آخه این چه کاریه می کنید امام رضا حرمت داره و نباید ایجا برقصید اما اصلا به حرفهای من توجه نمی کردند. دیدم فایده نداره رفتم زیارتم رو کردم به امام رضا می گفتم آقا اینها به تو بی احترامی می کنند می بینی چقدر گناه می کنند.

دیدم نمیشه رفتم طرف آقایان تا امام رو ببینم و به امام بگویم؛ به طرف آقایان رسیدم دیدم آنها هم مثل خانمها داشتند می رقصیدند و تعداد کمی از مردها داشتند زیارت می کردند. دنبال امام گشتم تا اینکه نوری از لای پاهای مردهایی که به شدت می رقصیدند توجه منو جلب کرد. رفتم جلو دیدم امام با آرامش نشسته بود زمین داشت قرآن می خواند. گفتم امام ببین اینها چه کار می کنند. و اینقدر به امام رضا بی حرمتی می کنند. من خیلی با ناراحتی و دلهرگی می گفتم که امام خیلی آرام سرش رو بلند کرد و گفت تو راه خودتو رو برو و باآنها کاری نداشته باش و نگذار آنها در تو اثر کنند.

معصومه اکبری از دانشگاه علوم پزشکی قم

 

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

هنر مردان خدا

هنر مردان خدا

پیام امام بمناسبت شهادت انسان‏ ساز سردار پر افتخار اسلام و مجاهد بیدار و متعهد دکتر مصطفی چمران/ هنر مردان خدا/ هنر آن است که بی‏ هیاهوهای سیاسی و خودنمایی های شیطانی برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف کند نه هوی‏، و این هنر مردان خداست.